Zamknij

Wjechał w pociąg na przejeździe. Groźny wypadek pod Sandomierzem

14.07.2022 15:52

Do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą doszło w czwartek po południu w Starym Garbowie (świętokrzyskie). W wypadku ranny został 54-leni kierowca, który wjechał autem pod pociąg.

Wypadek na przejeździe w Garbowie Starym
fot. screen KPP w Sandomierzu/Facebook

Wypadek na przejeździe kolejowym w Starym Garbowie w woj. świętokrzyskim. Jak poinformował PAP st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej, do zderzenia pociągu i samochodu osobowego doszło w czwartek 14 lipca po południu.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie sandomierskim pociąg bez wagonów zderzył się z volkswagenem prowadzonym przez 54-latka.

Wypadek na przejeździe pod Sandomierzem. Kierowca trafił do szpitala

Strażacy wydobyli kierowcę z wraku pojazdu i udzielili pierwszej pomocy. Następnie mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i trafił do szpitala. Był przytomny. Sierżant sztabowy Michał Ordon, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu poinformował PAP, że w wypadku poszkodowany został 54-letni mężczyzna.

- Lokomotywa elektryczna, bez dopiętych wagonów, pokonywała trasę Skarżysko – Rozwadów. Kierował nią 61-letni maszynista. Mężczyzna był trzeźwy. Nie odniósł obrażeń – zaznaczył. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP- Wiktor Dziarmaga/KPP w Sandomierzu Facebook