Zamknij

Cimoszewicz zabrał głos po wypadku. "Wykryto u mnie chorobę nowotworową"

Redakcja
04.05.2019 20:21
Włodzimierz Cimoszewicz wydał oświadczenie po wypadku. Zmaga się z chorobą nowotworową
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Włodzimierz Cimoszewicz - były premier i kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu - wydał oświadczenie po sobotnim wypadku. Przyznał, że jest mu bardzo przykro z powodu potrącenia 70-letniej kobiety oraz przyznał, że wykryto u niego nowotwór.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W sobotę 68-letni Włodzimierz Cimoszewicz potrącił 70-letnią rowerzystkę na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce (woj. podlaskie). Jak poinformowała wyjaśniająca okoliczności zdarzenia policja w Białymstoku, oboje byli trzeźwi.

Zobacz także

Oświadczenie Cimoszewicza

Kilka godzin po wypadku były premier wydał oświadczenie.

"W dniu dzisiejszym 4 maja w godzinach porannych doszło w Hajnówce do przykrego zdarzenia z moim udziałem. Kierując samochodem potrąciłem przejeżdżającą przez przejście dla pieszych rowerzystkę. Na szczęście dzięki mojej niewielkiej prędkości, około 30 km/h, poszkodowana Pani odniosła niegroźne obrażenia. Udzieliłem jej natychmiastowej pomocy i po przekonaniu o konieczności poddania się badaniu lekarskiemu została ona odwieziona do szpitala. W tej chwili znajduje się w domu" - napisał były premier w oświadczeniu zamieszczonym przez media.

"Wyrażam ubolewanie z powodu tego zdarzenia i szczególne współczucie poszkodowanej. Jest mi bardzo przykro z powodu tego niefortunnego wydarzenia w dniu jej urodzin. Pewnym usprawiedliwieniem był fakt jazdy pod słońce" - oświadczył polityk.

Dodał, że na jego stan psychiczny mogła wpłynąć o wykrytej u niego chorobie.

"Nie wykluczam również, że bolesna dla mnie informacja sprzed dwóch dni o wykryciu u mnie choroby nowotworowej mogła mieć wpływ na moje samopoczucie" - dodał Cimoszewicz.

Rak, czyli nowotwór złośliwy. Skąd się bierze rak i dlaczego jest groźny?

Kim jest Włodzimierz Cimoszewicz?

Urodził się w 13 września 1950 roku. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i doktor nauk prawnych. W czasach PRL członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W III RP był politykiem związanym z lewicą. 

W latach 1993–1995 był wicepremierem oraz ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. Następnie w w latach 1995–1996 wicemarszałek Sejmu II kadencji, aż w końcu pomiędzy 1996 a 1997 prezes Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej.

W latach 2001–2005 minister spraw zagranicznych, w 2005 marszałek Sejmu IV kadencji. W latach 1989–2005 poseł na Sejm X, I, II, III i IV kadencji oraz w latach 2007–2015 senator VII i VIII kadencji.

Obecnie kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej.

GcMAF - supercząsteczka, która ocali świat od raka?

RadioZET.pl/Onet/PAP/PTD