Zamknij

Wypadek z udziałem Włodzimierza Cimoszewicza. Głos zabrał syn byłego premiera

Redakcja
05.05.2019 12:34
Włodzimierz Cimoszewicz. Po wypadku głos zabrał syn polityka Tomasz
fot. Mateusz Grochocki/East News

Przygotowania taty do startu w wyborach idą pełną parą - tak Tomasz Cimoszewicz skomentował najnowsze doniesienia na temat swojego ojca Włodzimierza. Były premier w sobotę spowodował wypadek oraz poinformował, że zmaga się z chorobą nowotworową. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W sobotę 4 maja 68-letni Cimoszewicz potrącił 70-letnią rowerzystkę na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce (woj. podlaskie). Jak poinformowała wyjaśniająca okoliczności zdarzenia policja w Białymstoku, oboje byli trzeźwi.

Po wypadku były premier i były szef dyplomacji oświadczył, że "wyraża ubolewanie z powodu tego zdarzenia i szczególne współczuje poszkodowanej". Dodał, że "bolesna dla niego informacja sprzed dwóch dni o wykryciu choroby nowotworowej mogła mieć wpływ na jego samopoczucie".

Zobacz także

Do informacji na temat ojca w niedzielę odniósł się syn byłego premiera.

- Przygotowania taty do startu w wyborach idą pełną parą - powiedział Tomasz Cimoszewicz w rozmowie z WP.pl. Były szef MSZ otwiera warszawską listę Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie odbędzie się 26 maja.

Jesteśmy zdeterminowani i wierzymy w bardzo dobry wynik w tych wyborach 

Tomasz Cimoszewicz

Zapewnił, że nie jest planowana zmiana politycznych planów byłego premiera. Tomasz Cimoszewicz nie skomentował choroby nowotworowej ojca.

W poniedziałek 6 maja w Warszawie jest planowana debata na temat przyszłości Europy z udziałem Włodzimierza Cimoszewicza, byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Franza Timmermansa. 

Cimoszewicz zabrał głos po wypadku: Wykryto u mnie chorobę nowotworową

Kim jest Włodzimierz Cimoszewicz?

Urodził się w 13 września 1950 roku. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i doktor nauk prawnych. W czasach PRL członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W III RP był politykiem związanym z lewicą. 

W latach 1993–1995 był wicepremierem oraz ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. Następnie w w latach 1995–1996 wicemarszałek Sejmu II kadencji, aż w końcu pomiędzy 1996 a 1997 prezes Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej.

W latach 2001–2005 minister spraw zagranicznych, w 2005 marszałek Sejmu IV kadencji. W latach 1989–2005 poseł na Sejm X, I, II, III i IV kadencji oraz w latach 2007–2015 senator VII i VIII kadencji.

Obecnie kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej.

RadioZET.pl/WP.pl/PTD