Zamknij

Włoskie MSW: Znaczny spadek napływu migrantów

Redakcja
20.04.2018 18:29
Włoskie MSW: Znaczny spadek napływu migrantów
fot. SIPA/East News

Od lipca zeszłego roku do kwietnia bieżącego do Włoch przypłynęło o 104 tysiące migrantów mniej niż w tym samym okresie na przełomie 2016 i 2017 roku - podało w piątek MSW, przedstawiając statystykę obrazującą to, jak bardzo zmniejszyła się fala migracyjna.

Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Rzymie wynika, że w ciągu ostatnich 10 miesięcy do Włoch przybyło drogą morską 43 tysiące migrantów. Od lipca 2016 do kwietnia 2017 roku przypłynęło natomiast 147 tysięcy ludzi.

Resort przypomniał, że w lipcu zeszłego roku wprowadzona została w życie strategia, która doprowadziła do spadku napływu uciekinierów, utrzymującego się nieprzerwanie do tej pory. To między innymi rezultat współpracy z władzami Libii w walce z przemytem ludzi.

Od początku tego roku do Włoch dotarło 7500 migrantów, co oznacza spadek o prawie 80 procent w porównaniu z czterema pierwszymi miesiącami 2017 r. Najbardziej (o 85 procent) spadł napływ ludzi z Libii.

Jak ogłosiło MSW, wśród przybyłych migrantów najwięcej jest obywateli Erytrei, Tunezji, Nigerii i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Dotychczas w ramach unijnego programu relokacji z Włoch do innych krajów przewieziono 12,5 tysiąca migrantów.

RadioZET.pl/pap/maal