Pół roku temu zdał egzamin. 18-latek jechał „na czołówkę” z policyjnym radiowozem [WIDEO]

Redakcja
11.09.2018 09:01
Pół roku temu zdał egzamin. 18-latek jechał „na czołówkę” z policyjnym radiowozem [WIDEO]
fot. Policja

Policjanci z Włoszczowy zarejestrowali, jak kierujący osobowym Alfa Romeo, wyprzedzając inny pojazd osobowy, jechał „na czołówkę” z radiowozem. Pojazdem kierował 18-latek. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, po godz. 15, na drodze wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Kuzki. Patrolujący nieoznakowanym BMW trasę funkcjonariusz włoszczowskiej drogówki zarejestrował, jak kierujący alfą, wyprzedzając inny pojazd, jechała wprost na radiowóz, zmuszając funkcjonariusza do gwałtownego hamowania.

Policjant natychmiast zatrzymał samochód do kontroli. Za kierownicą włoskiego auta siedział 18-latek, który uprawnienia posiadał zaledwie od pół roku.

Zobacz także

Kierującemu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusz zatrzymał prawo jazdy. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

RadioZET.pl/DG