Bez niespodzianek. Wniosek o konstruktywne wotum nieufności odrzucony

Redakcja
07.04.2017 14:03
Bez niespodzianek. Wniosek o konstruktywne wotum nieufności odrzucony
fot. PAP

Niespodzianek nie było. Zgodnie z sejmową arytmetyką wniosek o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło został odrzucony. 

Za odrzuceniem wniosku było 238 posłów. Za odwołaniem rządu opowiedziało się 174 polityków na sali plenarnej.

Zagłosuj

Czy rząd Beaty Szydło powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

W piątek premier Beata Szydło mówiła, że wniosek ten "to brak powagi" oraz "intelektualna i merytoryczna kapitulacja".

- Kłamstwo, a nie rzetelna praca czy merytoryczna diagnoza jest politycznym orężem opozycji - oceniła w piątek w Sejmie premier Beata Szydło. Polacy doskonale wiedzą, że kłamaliście przed wyborami, kłamaliście jak rządziliście i kłamiecie dzisiaj, by do władzy wrócić - wskazała.

Podczas swojego wystąpienia powiedziała, że bierze pełną odpowiedzialność za działalność swoich ministrów. Przyznała, że popełniono również błędy, ale z tego wyciąga się wnioski.

- Przegraliście wybory właśnie dlatego. Polacy nie kupią więcej tych waszej bajki o zielonej wyspie, bo już wiedzą, że na końcu i tak będzie na nich czekać kamień i kupa - zaznaczyła Szydło.

Szefowa rządu zaznaczyła, że "Polacy pamiętają rządy Platformy, gdzie pracownik dostał pracę do śmierci, rodziny rabat w drogich delikatesach, a bezdomnym miał pomóc portal internetowy o wdzięcznej nazwie Empatia".

- Były ośmiorniczki, była pogarda dla obywatela. Dobrze się żyło wam i waszym politycznym akolitom. Za to Polacy wam podziękowali, odsuwając od władzy - mówiła Szydło. Podkreśliła, że "to musi być największa, najbardziej odrobiona" przez rząd PiS "lekcja". - Żebyśmy nigdy nie byli tacy, jak wy - wskazała.

Obiecała też, że polski rząd przyjrzy się aferze reprywatyzacyjnej i ukróci proceder wyrzucania lokatorów na bruk.

Przeciw konwencji antyprzemocowej?

Sejm nie zgodził się także na wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego informacji rządu na temat zamiaru wypowiedzenia przez Polskę konwencji antyprzemocowej oraz punktu dotyczącego informacji rządu o stosowaniu tej konwencji w Polsce.

Na korytarzach sejmowych można spotkać wystawę przygotowaną przez polityków PiS. Tablice mają ilustrować osiągnięcia rządu Beaty Szydło. 

RadioZET.pl/KM