Zamknij

Woda w całym mieście niezdatna do picia. Inspektor Sanitarny ostrzega

Redakcja
29.11.2017 11:12
Woda w całym mieście niezdatna do picia. Inspektor Sanitarny ostrzega
fot. Pixabay

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piszu ostrzega mieszkańców miasta i okolicznych wsi, aby nie pili wody z kranu. W próbkach wody wykryto obecność bakterii grupy coli. Miasto ma dostarczyć wodę butelkowaną.

Zagłosuj

Pijesz wodę z kranu na co dzień?

Liczba głosów:

Bakterie grupy coli, które zostały wykryte w Piszu, mogą być przyczyną sepsy, a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do zgonu. W wydanym we wtorek komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował, że woda z wodociągu publicznego w Piszu nie nadaje się do spożycia. Można ją wykorzystywać jedynie do spłukiwania toalet i celów gospodarczych po przegotowaniu.

Urząd ostrzega mieszkańców

Wodociąg zaopatruje 21,9 tys. mieszkańców Pisza i okolicznych miejscowości: Babrosty, Borki, Imionek, Jabłoń, Jagodne, Jeglin, Kałęczyn, Karwik, Łupki, Maldanin, Snopki, Szczechy Małe, Szczechy Wielkie, Trzonki, Wąglik i Zdory.

Grozi sepsą, a nawet śmiercią

Woda w powyższych miejscowościach nie spełnia wymagań rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Kolejne wyniki badań stanu wody w Piszu i okolicach będą opublikowane po 72 godzinach od poprzedniego. Należy pamiętać, że woda w takim stanie nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz