Zamknij

Ten 22-latek znalazł pomysł na biznes: prostytucja, narkotyki, broń. Teraz grozi mu za to 8 lat [WIDEO]

Redakcja
18.08.2017 11:05
Ten 22-latek znalazł pomysł na biznes: prostytucja, narkotyki, broń. Teraz grozi mu za to 8 lat [WIDEO]
fot. Policja

W ręce wodzisławskich kryminalnych wpadł 22-letni sutener, który w jednym z rydułtowskich lokali prowadził agencję towarzyską. Mężczyzna podejrzany są o ułatwianie uprawiania prostytucji oraz czerpanie z tego korzyści. W mieszkaniu 22-latka operacyjni zabezpieczyli narkotyki i amunicję. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został aresztowany.

W październiku ubiegłego roku policjanci zatrzymali dwóch sutenerów, którzy w tym samym miejscu prowadzili agencję towarzyską. W poniedziałek kryminalni zatrzymali mężczyznę, który kontynuował prowadzenie "rodzinnego biznesu" i od listopada prowadził tam nielegalny proceder.

Zagłosuj

Czy prostytucja powinna być karalna?

Liczba głosów:

22-latek zatrudniał trzy kobiety

22-latkowi przedstawiono jak do tej pory zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji trzem zatrudnionym tam kobietom oraz czerpania korzyści majątkowych z ich nierządu.

W mieszkaniu sutenera kryminalni zabezpieczyli także narkotyki i amunicję. Niewykluczone, że mężczyzna oprócz czerpania korzyści z nierządu odpowie także za posiadanie amunicji. Za przestępstwa te grozi mu do 8 lat więzienia. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec mieszkańca Pszowa dwumiesięczny areszt. Jak podkreślają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

policja01

Sutenerzy na celowniku

To kolejne zatrzymanie w związku z sutenerstwem. Na początku roku Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 10 osób, w tym lidera zorganizowanej grupy przestępczej. W zamian za udostępnianie mieszkania, zamieszczanie ogłoszeń na internetowych portalach erotycznych czy dowóz do klienta przestępcy otrzymywali prowizje. Według ustaleń CBŚP, sutenerzy wzbogacili się na tym procederze o ponad 150 tys. zł.

Wcześniej rozbito warszawski gang specjalizujący się w werbowaniu i zmuszaniu do prostytucji kobiet m.in. z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Zatrzymano 8 osób, w tym szefową grupy Karolinę P. pseudonim Czekolinda.

RadioZET.pl/policja/maal