Zamknij

Szokująca wypowiedź Cejrowskiego: Szczecin to niepolskie miasto. Oddałbym Niemcom [WIDEO]

Redakcja
18.09.2017 10:51
Szokująca wypowiedź Cejrowskiego: Szczecin to niepolskie miasto. Oddałbym Niemcom [WIDEO]
fot. Michał Grocholski/Agencja Gazeta

Zaskakująca wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego, podróżnika i stałego komentatora TVP Info. W rozmowie z niemieckim dziennikarzem stacji ARD stwierdził, że Szczecin to niepolskie miasto i trzeba je oddać Niemcom. 

 

Wojciech Cejrowski rozmawiał z dziennikarzem telewizji ARD o stosunkach polsko-niemieckich. W pewnym momencie rozmowa, co naturalne, zeszła na kwestię reparacji wojennych. Wtedy też podróżnik przyznał, że Szczecin mógłby należeć do Niemiec. Zaznaczył jednak, że byłoby to możliwe jedynie, jeśli Berlin zapłaciłby Polsce "kontrybucję za II wojnę światową".

- Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom. Ale zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową - powiedział Cejrowski. To ma jego zdaniem świadczyć, że Szczecin nie jest polskim miastem i powinniśmy je oddać sąsiadom zza Odry.

Cejrowski stwierdził, że dziennikarz reprezentuje "wroga, czyli Niemcy". Dodał też, że chce się zrzec polskiego obywatelstwa, bo nie chce być obywatelem Unii. 

Ponadto pokazywał w nagraniu swastykę mówiąc, że wszędzie na świecie pierwszym skojarzeniem z Niemcami jest Auschwitz-Birkenau. 

Wypowiedź Cejrowskiego zszokowała polityków i komentatorów, zarówno z lewej, jak i prawej strony. Gorzkich słów nie szczędzili m.in. Jacek Karnowski, Joachim Brudziński czy Adrian Zandberg.

Brudziński stwierdził nawet, że niektórym "bełta się w głowie od nadmiaru yerba mate".  

RadioZET.pl/KM

C