Zamknij

TVP Info zawiesza pasmo Cejrowskiego. Powodem nazwanie prezesa PiS „chamem”?

Redakcja
30.11.2018 16:35
TVP Info zawiesza pasmo Cejrowskiego. Powodem nazwanie prezesa PiS „chamem”?
fot. Wojciech Olszanka/East News

Wojciech Cejrowski dotąd był stałym gościem programu „Minęła 20”, w którym komentował bieżące wydarzenia polityczne. Publicysta niejednokrotnie przekraczał granice, używając dyskryminujących określeń w odniesieniu na przykład do poszczególnych grup społecznych. Jedna z nich dotyczyła między innymi Tęczowego Piątku i jego organizatorów. Tym razem jednak jego celem stał się… Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Znany podróżnik na antenie TVP Info nazwał akcję Kampanii Przeciw Homofobii „pedofilskim atakiem”. Powiedział także, że uczniowie polskich szkół będą w ten sposób „szkoleni do zboczonych czynności seksualnych”. Pokazał również kartkę z napisem: „Rodzice, zadzwońcie do szkoły upewnić się, że obleśny dziad nie przyjdzie jutro molestować waszych dzieci”.

Wojciech Cejrowski podczas emisji jednego z programów spalił również flagę Unii Europejskiej. Żadne z wyżej wymienionych zachowań nie doczekało się konkretnej reakcji ze strony zarządu TVP.

„Powinien z liścia dostać”

Tym razem jednak decyzja szefostwa telewizji może być podyktowana znacznie poważniejszym – w oczach TVP Info i obozu rządzącego – „wyskokiem” kontrowersyjnego publicysty.

Zobacz także

Wojciech Cejrowski w czwartek antenie Radia Wnet zaatakował samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, nazywając go… chamem.

Czego dotyczyła rozmowa? Gość Radia Wnet szeroko komentował wycofanie się rządu z początkowo przyjętej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Cejrowski odniósł się do zachowania lidera PiS, podczas głosowania nad tą ustawą w Sejmie. Kaczyński wówczas pogroził palcem jednej z posłanek PiS – Annie Siarkowskiej – po tym, jak na mównicy skrytykowała ekspresowe wycofanie się z przepisów ustawy, określając je „przejawem braku suwerenności”.

– Wielu posłów PiS było zaskoczonych. Tak jak ta pani, której w tym momencie cham Kaczyński ośmielił się pogrozić palcem. Chamstwo, jeżeli poseł nawet mojej partii schodzi z mównicy i ja grożę mu palcem – mówił podczas audycji w Radiu Wnet.

Zobacz także

– Jeśli to była intencja Jarosława Kaczyńskiego, to w tym momencie był chamem wobec kobiety i powinien dostać z liścia dostać – doprecyzował.

Cejrowski nie szczędził także słów na wycofanie się PiS-u z kwestionowanych przez Komisję Europejską przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. Jego zdaniem, było to „ugięcie się przed Unią Europejską”. Sugerował również, że Prawo i Sprawiedliwość zdradziło swoich wyborców.

Zobacz także

Zarzuty te mogły nie spodobać się przedstawicielom partii rządzącej.

„Krótka przerwa na refleksję”

Decyzję tę skomentował również na Twitterze szef „Wiadomości” TVP, Jarosław Olechowski.

„Nie jest prawdą,że emisja programu »Minęła 20« została zawieszona.TVP nie zerwała umowy z Wojciechem Cejrowskim. Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu” – napisał Olechowski.

 

RadioZET/oko.press/dziennik.pl/Wprost/JZ