Zamknij

Stan byłego prezydenta Siedlec lepszy. Będzie przesłuchany

Redakcja
02.04.2019 10:39
Stan byłego prezydenta Siedlec lepszy. Będzie przesłuchany
fot. PAP/Leszek Szymański

– Stan zdrowia byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego umożliwia mu ewentualną rozmowę i odpowiedzi na pytania – powiedział dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski. Przesłuchanie Kudelskiego zaplanowano na godzinę 12.00.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O planowanym przesłuchaniu byłego prezydenta Siedlec poinformowała też rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prokurator Krystyna Gołąbek. Zapowiedziała, że prokurator przesłucha Wojciecha Kudelskiego w charakterze pokrzywdzonego we wtorek około godziny 12.00 w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim. Prok. Gołąbek dodała też, że jeszcze we wtorek planowane jest postawienie zarzutów podejrzewanemu w tej sprawie.

Zobacz także

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. W poniedziałek wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

„To nie koniec leczenia, to dopiero początek”

– To nie koniec leczenia, to dopiero początek, jednak optymistycznie możemy powiedzieć, że stan pacjenta jest w tym momencie stabilny – powiedział we wtorek rano Mioduski z mazowieckiego szpitala w Siedlcach. Dodał, że były prezydent został wyprowadzony z fazy wstrząsu, w którym się znalazł.

Zobacz także

Zaznaczył, że prognozy co do stanu jego zdrowia są dobre, ale o ostatecznych wynikach leczenia będzie można mówić dopiero za kilka dni.

– Wdrożone w dniu wczorajszym leczenie profilaktyczne zapobiegające wystąpieniu niebezpiecznych dla życia powikłań dalej będzie kontynuowane – zaznaczył.

Zobacz także

Na pytanie dziennikarzy o planowane na godzinę 12.00 przesłuchanie odpowiedział, że „z punktu widzenia medycznego oceniam stan pacjenta na taki, który będzie umożliwiał ewentualnie rozmowę, jeżeli pacjent wyrazi zgodę, to [...] takich przeciwwskazań nie będzie”.

Mioduski poinformował, że Wojciech Kudelski jest obecnie przytomny i w pełnym kontakcie, ale jego stan na razie uniemożliwia mu samodzielne chodzenie.

RadioZET/PAP