Zamknij

Prof. Maksymowicz odchodzi z PiS. "Nigdy nie prowadziłem badań na płodach"

14.04.2021 12:12
Wojciech Maksymowicz
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Wojciech Maksymowicz ogłosił w Sejmie, że odchodzi z Klubu Parlamentarnego PiS. - Limit mojej skłonności do kompromisu skończył się - oświadczył w środę polityk Porozumienia.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówił we wtorek, że resort zdrowia dostał bardzo niepokojące informacje o możliwych eksperymentach medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem prof. Wojciecha Maksymowicza, które dotyczą płodów.

– Myślę, że kierując się przesłankami możliwych nieprawidłowości, daleko posuniętych nieprawidłowości, to pan profesor Maksymowicz powinien również oczekiwać jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy, bo może rzutować to na dalszą jego karierę – mówił Andrusiewicz. Dodał, że po zakończeniu tej kontroli wszyscy zastaną poinformowani o jej wynikach.

Wojciech Maksymowicz odchodzi z Klubu Parlamentarnego PiS

Wojciech Maksymowicz w środę do sprawy odniósł się podczas konferencji prasowej w Sejmie. – Oświadczam, że nigdy ja, ani mój zespół nie prowadził eksperymentów na płodach, ani nie prowadził badań na żywych płodach ludzkich, ani na zwłokach płodów pochodzących z aborcji – oświadczył poseł.

– Kategorycznie limit, pula mojej skłonności do kompromisu skończyła się. Dzisiaj odszedłem z klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości – poinformował Maksymowicz. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP