Zamknij

Wojciech Mann odchodzi z Trójki. „Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję”

11.03.2020 11:57
Wojciech Mann
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Wojciech Mann odchodzi z Trójki. Dziennikarz w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą'' poinformował, że po 55 latach pracy żegna się z Programem Trzecim Polskiego Radia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wojciech Mann od 1965 roku był związany z dziennikarstwem radiowym. Został wówczas współpracownikiem Polskiego Radia: początkowo pracował w Rozgłośni Harcerskiej, pod koniec lat 60. związał się z Programem III Polskiego Radia, prowadząc liczne autorskie programy: ''Magazyn 4/4'', ''Mój magnetofon'', ''Poranek z radiem'', ''Baw się razem z nami'', ''Muzyczna poczta UKF'', ''W tonacji Trójki'', ''Zapraszamy do Trójki'', ''Bielszy odcień bluesa'', ''Między dniem a snem'', ''Radio Mann'', ''Manniak niedzielny'', ''Manniak po ciemku'', ''Pół perfekcyjnej płyty'', ''Tanie granie (na śniadanie)'' oraz ''Piosenki bez granic''. 

W 2006 roku powołany został w skład Akademii Muzycznej Trójki. 

Wojciech Mann odchodzi z Trójki

- Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie - powiedział Wojciech Mann w środę „Gazecie Wyborczej”. Decyzja Manna o opuszczeniu Programu III Polskiego Radia ma związek z nieprzedłużeniem umowy dla jego antenowej partnerki Anny Gacek. 

- Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotykać się z państwem we wtorki w audycji „W tonacji Trójki” - powiedziała we wtorek Gacek.

- Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma co prawda władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie - dodał Wojciech Mann w specjalnym nagraniu na Facebooku.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza