Zamknij

Wojskowe kolumny na polskich drogach. Kilka tysięcy żołnierzy jedzie na wschód

05.09.2021 14:34
Wojsko
fot. Twitter.com/Mariusz Błaszczak

Kilka tysięcy żołnierzy jest w drodze na Podkarpacie. Wojskowi ze Szczecina, Słupska i Sulechowa jadą na ćwiczenia na południowy wschód kraju. Na drogach będzie można napotkać kolumny wojskowych pojazdów - przekazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Informację o ćwiczeniach szef MON przekazał na Twitterze. "Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat. Żołnierze przemieszczają się właśnie z zachodu na wschodnie poligony" - napisał Mariusz Błaszczak

Jak podaje na swojej stronie internetowej 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, celem ćwiczeń taktycznych jest sprawdzenie stopnia przygotowania dowództw, sztabów i pododdziałów do realizacji zadań bojowych, a pierwszą ich fazą jest przemieszczenie na dużą odległość.

"W ćwiczeniu będzie brało udział około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostek bezpośrednio podległych. Pierwsza faza ćwiczenia obejmuje przemieszczenie transportu kołowego na Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie z wykorzystaniem dróg publicznych" - napisano. 

Żołnierze będą przemieszczać się głównie wcześnie rano i w nocy, aby nie powodować większych utrudnień w ruchu drogowym. Wzmożony ruch wojskowych potrwa do środy. 

RadioZET.pl/PAP