Zamknij

Pożar na składowisku odpadów. Z ogniem walczyło 15 zastępów straży pożarnej

15.06.2021 21:13
Pożar
fot. Twitter/Mateusz Szkudlarek

Strażacy opanowali sytuację pożarową na składowisku odpadów w Woli Łaskiej (woj. łódzkie). W akcji gaśniczej brało udział ponad 100 strażaków. Źródło ognia zostało zlokalizowane, obecnie trwa dogaszanie pożaru.

Jak poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, ogień na składowisku odpadów pojawił się we wtorek ok. godz. 15.30.

Wola Łaska. Pożar składowiska odpadów. Straż pożarna walczy z ogniem

- Powierzchnia pożaru w tym momencie ma ok. 600 m kw. Składowisko znajduje się w zakładzie utylizacji odpadów w Woli Łaskiej w pow. łaskim. Płonąca hałda składa się głównie z odpadów z tworzyw sztucznych – przekazał wówczas dziennikarzom. 

Zdjęcie z miejsca zdarzenia udostępnił w mediach społecznościowych łódzki reporter Radia ZET Mateusz Szkudlarek:

Płonęły głównie zgromadzone na składowisku tworzywa sztuczne - polietylen i polipropylen. To m.in. folie oraz inne plastikowe elementy. W związku z tym pożar spowodował duże zadymienie, jednak zdaniem strażaków nie zagrażało ono bezpieczeństwu mieszkańców, ponieważ dym unosił się w kierunku lasu.

Akcja dogaszania - w której brało udział kilkanaście zastępów i ponad 100 strażaków - może potrwać jeszcze kilka godzin. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Nie są jeszcze znane przyczyny wybuchu ognia.

RadioZET.pl/PAP/Twitter