Zamknij

Wólka Kosowska jak polskie Monte Carlo. ABW zlikwidowało kasyna azjatyckiej mafii

Redakcja
09.06.2017 07:26
Wólka Kosowska jak polskie Monte Carlo. ABW zlikwidowało kasyna azjatyckiej mafii
fot. RadioZET

Dwa nielegalne kasyna dla Azjatów zlikwidowali na terenie Wólki Kosowskiej funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i ABW. Jak ustalił nasz reporter, kasyna należały do mafii azjatyckiej. Na gorącym uczynku złapano kilkudziesięciu graczy, ponadto znaleziono podrabiane dokumenty i dużą ilość narkotyków.

Straż Graniczna i ABW zastały w kasynach wiele ciekawych rzeczy. – Ruletka, narkotyki i fałszywe dokumenty - to wszystko znaleziono w kasynach. Jak w filmie, zamaskowani funkcjonariusze wpadli do dwóch lokali. Zastali tam kilkudziesięciu Azjatów, którzy mieli do swojej dyspozycji profesjonalny sprzęt hazardowy. Około 40  błyskających światłami popularnych jednorękich bandytów, czyli maszyn do gier losowych, dwie ruletki jak z Monte Carlo oraz stół do ulubionych przez Azjatów gier w kości – komentował nasz reporter Mariusz Gierszewski.

Podrobione dokumenty, narkotyki i pieniądze

To jeszcze nie wszystko. – Funkcjonariusze odnaleźli też podrobione paszporty, prawa jazdy, egzemplarze „in blanco” świadectw urodzenia i 54 gramy metaamfetaminy i pieniądze, którymi grano. Wśród graczy byli dwaj cudzoziemcy nielegalnie przebywający w Polsce, zostali umieszczenie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców – dodał Gierszewski.

Teraz właścicielom kasyn grozi kara do 4 milionów złotych i do 3 lat więzienia.

RadioZET.pl/MAG, strz