Zamknij

CBŚP zajmuje fabrykę amfetaminy. Za produkcję odpowiadał 79-latek

Redakcja
10.07.2017 11:39
CBŚP zajmuje fabrykę amfetaminy. Za produkcję odpowiadał 79-latek
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Pod Warszawą działało nowoczesne laboratorium, w którym wytwarzało się amfetaminę. Centralne Biuro Śledcze Policji zajęło 300 litrów odczynników wykorzystywanych do produkcji narkotyków.

Funkcjonariusze CBŚP przeprowadzili operację antynarkotykową w laboratorium w podwarszawskim Wołominie. Wcześniej ustalili, jakim samochodem poruszają się osoby zaangażowane w przemysł narkotykowy. 

Pojazd zlokalizowano w podwarszawskiej miejscowości. W środku były dwie osoby zamieszane w przestępstwo. Przewoziły 50 litrów płynnej substancji. Kolejne 300 litrów funkcjonariusze znaleźli już w laboratorium przeznaczonym do produkcji amfetaminy.

Jedną z osób odpowiedzialnych za wytwarzanie narkotyków miał być 79-letni "chemik". Policjanci zaznaczają, że mężczyzna miał bardzo szeroką wiedzę na temat produkcji i cały czas doskonalił proces. 

Przełom w walce z dopalaczami?

"Wstępne badania chemiczne wykazały, że wytworzona amfetamina miała bardzo wysoki stopień czystości, a 79-letni "chemik" miał bardzo szeroką wiedzę na temat produkcji i cały czas doskonalił proces. Jak ustalili policjanci mężczyzna wykorzystywał nowatorską, mało znaną metodę, trudną do wykrycia" - głosi komunikat CBŚP.

79-latek usłyszał już zarzuty. Teraz spędzi trzy miesiące w areszcie. On i jego współpracownicy mogą trafić do więzienia na 15 lat.

Funkcjonariusze zastrzegają, że sytuacja jest rozwojowa. 

RadioZET.pl/KM