Zamknij

Makabryczne odkrycie w Wolsztynie. Znaleziono zwłoki 44-latki i jej syna

11.06.2020 17:45
Tragedia w Wolsztynie
fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER

Zwłoki 44-letniej kobiety i jej 10-letniego syna odkryto w czwartek po południu w Wolsztynie (woj. wielkopolskie). Śledczy wstępnie ustalili, że kobieta targnęła się na swoje życie. Przyczynę śmierci dziecka ma wykazać sekcja zwłok.

Oficer prasowy wolsztyńskiej policji asp. sztab. Wojciech Adamczyk przekazał PAP, że w czwartek po godz. 12.00 funkcjonariusze otrzymali informację o mieszkance Wolsztyna, z którą osoba zgłaszająca nie miała kontaktu od środy. Policjanci przy wsparciu strażaków wyważyli drzwi do mieszkania kobiety w centrum miasta.

"Po wejściu do środka w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili zwłoki 44-letniej kobiety i jej 10-letniego syna" – powiedział Adamczyk. Dodał, że wstępne oględziny zwłok wskazują, że kobieta targnęła się na swoje życie.

Zwłoki 44-letniej kobiety i jej 10-letniego syna odkryto w Wolsztynie

"Sekcja zwłok wykaże, w jaki sposób zmarło dziecko, czy przyczyniła się do tego inna osoba. (…) Są różne ewentualności, niczego nie jesteśmy w stanie wykluczyć (...), kluczowe będą wyniki sekcji zwłok" – zaznaczył.

Zobacz także

Policjant dodał, że rodzina nie miała nigdy założonej tzw. niebieskiej karty. "Nie było żadnych interwencji w tym miejscu" – zaznaczył.

Zobacz także

Do tragedii doszło w centrum Wolsztyna w jednym z bloków. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci. Poddane ono zostało szczegółowym oględzinom prowadzonym pod nadzorem prokuratora.

RadioZET.pl/ PAP