Morawiecki zaliczył nieprawdopodobną wpadkę. Spójrz na tę mapę i powiedz, co ci nie pasuje

Redakcja
23.02.2018 08:29
Mateusz Morawiecki
fot. PAP

Podczas konferencji o smogu w internecie wypowiedzi Mateusza Morawieckiego ilustrowała mapa. Większość słuchaczy była bardziej zainteresowana słowami premiera, więc mapie się nie przyglądało, ale wprawne oczy zauważyły, że na grafice roi się od błędów. Takich błędów, które wyłapaliby uczniowie podstawówki.

Ile województw ma Polska? Gdzie leży Kraków? Pokaż na mapie Gliwice. Takie sprawdziany przechodzi wielu uczniów szkół podstawowych. Biorąc pod uwagę, że współczynnik zdawalności w szkolnictwie elementarnym jest bardzo wysoki, można założyć, że dzieci opuszczają placówki z wiedzą na temat tego, jak wygląda nasz kraj. Zagadką pozostaje więc, w jaki sposób rodzimą geografię poznawała osoba odpowiedzialna za oprawę konferencji premiera Morawieckiego.

Jak zauważył dziennikarz „Faktu”, podczas gdy Morawiecki deklarował walkę o czyste powietrze, na jego profil trafił przekomiczny twór mapopodobny.

Spójrzmy, gdzie rząd chce prowadzić walkę ze smogiem. Przede wszystkim w państwie, w którym jest 15 województw. W alternatywnej rzeczywistości autora mapy łódzkie i świętokrzyskie zostały scalone w jedno. Przy okazji to właśnie w tym regionie łódzko-świętokrzyskim położone są Kraków, Katowice i Sosnowiec. To nie jedyne różnice w porównaniu z naszym światem, ponieważ aby udać się na wycieczkę do Zabrza i Gliwic, w GPS trzeba wstukać lokalizację w Wielkopolsce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Administracja konta premiera w końcu zorientowała się, że wrzuciła post do profilu w niewłaściwym uniwersum i go usunęła, ale w internecie nic nie ginie.

Zagłosuj

Nosisz maseczki antysmogowe?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Fakt/Twitter/maal