Zamknij

„Kosmiczna” wpadka Petru. Tym razem... pomylił nazwę własnej partii [WIDEO]

Redakcja
22.11.2018 09:14
Petru
fot. Piotr Kamionka/Reporter

Ryszard Petru chyba nadal w emocjach spowodowanych utworzeniem nowego ugrupowania. Tak wielkich, że podczas wypowiedzi telewizyjnej... pomylił jego nazwę. To zresztą nie pierwsze tego typu przejęzyczenie jego autorstwa. 

Petru udzielał wywiadu TVN24, w którym opowiadał przede wszystkim o partii Teraz!, założonej wraz z byłymi działaczami Nowoczesnej (m.in. Joanną Scheuring-Wielgus). Wiążą się z nią wielkie plany związane z przyszłorocznymi wyborami krajowymi i do europarlamentu.

„Tworzę partię Razem...przepraszam, partię Teraz!”

Polityk i ekonomista zwracał uwagę na fakt, iż zmiana barw partyjnych to zjawisko charakterystyczne dla całej polskiej sceny politycznej. – Doświadczenie polityczne pokazuje: zarówno Donald Tusk, jak i Jarosław Kaczyński zaczynali z zupełnie innymi partiami, niż z tymi, z którymi ostatecznie wygrywali wielkie sprawy – powiedział Petru.

– Donald Tusk był szefem KLD, mało kto pamięta, Jarosław Kaczyński był szefem PC, mało kto pamięta. Jeden stworzył Platformę Obywatelską, drugi – PiS – kontynuował, po czym stwierdził: – Ja teraz tworzę partię Razem... przepraszam, partię Teraz!

Nie pierwsza wpadka Petru

To przejęzyczenie rozśmieszyło przepytującą go dziennikarkę, a i sam poseł próbował się z tego śmiać, choć sprawiał przy tym wrażenie mocno zawstydzonego, bo kilkukrotnie przeprosił za swoją pomyłkę. Nagranie z fragmentem tej rozmowy stało się już zresztą hitem w sieci. 

Zobacz także

Nie pierwszy raz zresztą Ryszard Petru zalicza wpadkę szeroko komentowaną w internecie. Kiedyś opowiadał o „usuwaniu aborcji” oraz „święcie sześciu króli”. W trakcie występu w „Kropce nad i” u Moniki Olejnik nie pamiętał z kolei do końca projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, który jego ówczesna partia (Nowoczesna) złożyła w Sejmie. Z kolei w sierpniu w piśmie skierowanym do marszałka Marka Kuchcińskiego zrobił literówkę we własnym nazwisku. 

RadioZET.pl/Facebook/MP

C