Rażący błąd paskowych TVP. Cenckiewicz: Kurski ogarnij tych matołów [FOTO]

Redakcja
15.08.2018 14:18
Rażący błąd paskowych TVP. Cenckiewicz: Kurski ogarnij tych matołów [FOTO]
fot. Twitter screen/ Sławomir Cenckiewicz

Zamiast pomnika, grób... Paskowi TVP Info nie popisali się w trakcie transmisji z momentu złożenia wieńca przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Ich rażący błąd wychwycił Sławomir Cenckiewicz. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Premier Mateusz Morawiecki z okazji Święta Wojska Polskiego złożył w środę wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Moment ten transmitowano na antenie TVP Info. Na pasku pojawiła się informacja: ''PREMIER SKŁADA KWIATY PRZED GROBEM MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO''. 

Grób Józefa Piłsudskiego 

Rażący błąd ''paskowych'' TVP wychwycił Sławomir Cenckiewicz. Historyk w mocnym wpisie na Twitterze zwrócił się do prezesa TVP.

''Jacku Kurski ogarnij tych matołów od pasków w TVP Info, którzy pomnik Piłsudskiego grobem nazywają! Powiedz im, że Marszałek na Wawelu leży od 1935 roku'' - napisał. 

Zobacz także

Do sytuacji odniósł się Jarosław Olechowski. Szef „Wiadomości” TVP stwierdził, że wobec osoby odpowiedzialnej za zredagowanie błędnej informacji wyciągnął surowe konsekwencje służbowe.

Święto Wojska Polskiego 

Defilada w Warszawie z udziałem wojsk sojuszniczych – tym razem na nowej trasie, nominacje generalskie, wręczenie przez prezydenta aktu wskazania naczelnego dowódcy na czas wojny, uroczystości w miejscach związanych z Bitwą Warszawską 1920 r. – to główne punkty tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego.

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie 1920 roku. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki.

Od 1992 roku święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

RadioZET.pl/DG