Zamknij

Wraca nauka zdalna. Ogniska koronawirusa zamykają szkoły, MEiN publikuje dane

06.12.2021 18:34
Szkoła
fot. Piotr Molecki/East News

Stacjonarnie pracuje 78,4 proc. szkół podstawowych i 82,9 proc. średnich. Nauka zdalna lub hybrydowa została wprowadzona w blisko 4,5 tys. placówek – poinformowało w poniedziałek 6 grudnia Ministerstwo Edukacji i Nauki.  

Nauka zdalna i hybrydowa obowiązuje w 4447 szkołach podstawowych i średnich – wynika z informacji pochodzących od kuratorów oświaty, którzy opracowali je na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek. W porównaniu z piątkiem (3 grudnia) liczba placówek, które zawiesiły nauczanie stacjonarne w związku z pojawieniem się ognisk koronawirusa zmalała o ponad 1000.

Nauka zdalna i hybrydowa w szkołach. Raport z 6 grudnia

Stacjonarnie pracowało w poniedziałek 14 609 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 94,6 proc. wszystkich. 69 przedszkoli pracowało zdalnie, a 757 w trybie mieszanym.

W poniedziałek 6 grudnia stacjonarnie pracowało też 11 273 szkół podstawowych, czyli 78,4 proc. wszystkich i 6480 ponadpodstawowych, czyli 82,9 proc. Nauka zdalna wróciła do 107 szkół podstawowych i 71 ponadpodstawowych. W trybie hybrydowym pracowało 3 008 szkół podstawowych i 1261 ponadpodstawowych.

W razie stwierdzenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia kręgu osób narażonych. Na podstawie wyników tego dochodzenia podejmuje decyzję o zastosowaniu odpowiednich działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii sanepidu, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

RadioZET.pl/PAP

C