Zamknij

Rój szerszeni zaatakował rowerzystkę. W stanie ciężkim trafiła do szpitala

18.09.2020 13:30
Szerszeń
fot. East News/ADAM NOCON

Wrocław. Kobieta po przejażdżce rowerowej trafiła do szpitala, po tym, jak ją i innego rowerzystę zaatakował rój szerszeni. Groźne zwierzęta zaczęły gonić turystów i ich atakować. Kobieta w stanie zagrażającym życiu trafiła do szpitala.

Do tego przerażającego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę na ternach zielonych nad Odrą we Wrocławiu. Para rowerzystów przejeżdżała przez Las Strachociński, kiedy natrafiła na rój groźnych owadów. Szerszenie zaczęły gonić uciekających i ich żądlić — informuje portal polsatnews.pl.

Wrocław. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów

Gniazdo groźnych szerszeni znajdowało się obok jednej ze ścieżek rowerowych na terenach zielonych nad Odrą we Wrocławiu. Para turystów musiała rozjuszyć owady, jadąc rowerami, o co nie jest trudno jesienią, gdy te zwierzęta są bardzo aktywne.

Zobacz także

Owady zaczęły gonić parę rowerzystów. Jak przekazał portal poslatnews.pl, szerszenie trudno było zgubić. Pomocy turystom udzielili pracownicy pobliskiej budki z jedzeniem. Następnie dziewczyna z licznymi użądleniami trafiła do szpitala. Według serwisu, jej stan był ciężki, gdyż dostała wstrząsu anafilaktycznego.

Zobacz także

Strażacy zlokalizowali gniazdo szerszeni znajdujące się w sąsiedztwie ścieżki rowerowej i zajęli się jego usunięciem. Zazwyczaj dzikie gniazda tych owadów nie są usuwane, jednak w przypadku, gdy ich lokalizacja stanowi zagrożenie ludziom, służby podejmują działania.

RadioZET.pl/Polsat News