Zamknij

Wylicytował obraz za 51 tys. zł na aukcji dla hospicjum. Teraz zrezygnował z zapłaty

Redakcja
25.04.2017 15:43
Wylicytował obraz za 51 tys. zł na aukcji dla hospicjum. Teraz zrezygnował z zapłaty
fot. Pixabay

Wielkie rozczarowanie we wrocławskim hospicjum. Niemiec, który na aukcji zorganizowanej przez placówkę zakupił reprodukcję obrazu Zdzisława Beksińskiego, ostatecznie zrezygnował z zakupu dzieła. Strata jest dotkliwa, bo 72-letni mężczyzna początkowo zadeklarował ponad 50 tys. złotych. Dochód z aukcji miał zostać przekazany na potrzeby placówki i jej podopiecznych.

Martin K. zakupił obraz na styczniowej aukcji 7. Noworocznego Koncertu Charytatywnego na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Dzieło to reprodukcja jednego z obrazów Zdzisława Beksińskiego, które wyszło spod pędzla artystki Wandy Oreziańskiej. 

Obywatel Niemiec początkowo zadeklarował kwotę 51 tys. złotych. Całość miała zostać przeznaczona na potrzeby chorych dzieci, podopiecznych hospicjum. Niestety dni mijały, a pieniądze na konto nie wpływały. Początkowo 72-latek tłumaczył się brakiem pieniędzy na koncie, potem miał wyjechać do Ameryki Południowej, ostatecznie stwierdził, że nie wiedział, że kupuje reprodukcję, a nie oryginał. 

Ostatni argument szczególnie zabolał pracowników hospicjum. - Wszystkie informacje o reprodukcji były umieszczone w katalogu aukcji, nie ma więc mowy o pomyłce - uważa Beata Hernik z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. 

Niemiec, który wycofał się z zakupu, do winy się nie poczuwa i nie przeprosił za swoje zachowanie.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/KM