Zamknij

Odnaleziono samochód Magdaleny Żuk?

Redakcja
08.02.2018 12:55
Magda
fot. Facebook

Samochód należący do zmarłej przed rokiem w Egipcie Magdaleny Żuk znaleziono we wtorek we Wrocławiu — wynika z nieoficjalnych ustaleń „Gazety Wrocławskiej”. Policja znalazła auto, ponieważ ktoś się do niego włamał.

Jak donosi wrocławski dziennik — opierając się na ustaleniach policji — samochód marki Peugeot stał pozostawiony bez tablic rejestracyjnych na jednej z ulic w dzielnicy Krzyki. To, czy rzeczywiście należał do zmarłej w maju ubiegłego roku kobiety, nie zostało jeszcze oficjalne przez śledczych ani przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo ws. wydarzeń w kurorcie Marsa Alam.

Zobacz także

Policja potwierdza natomiast inną informację: że we wtorkowy wieczór zatrzymała sprawców włamania do auta. To dwaj mężczyźni w wieku 29 i 30 lat.

Co się wydarzyło w Egipcie?

Magdalena Żuk pod koniec kwietnia samotnie wybrała się na wycieczkę do Egiptu. Początkowo miała to być niespodzianka dla jej partnera, ale ten posiadał tylko paszport tymczasowy, który nie pozwalał mu opuścić kraju. Na miejscu dziewczyna miała zacząć się dziwnie zachowywać. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia trafiła do szpitala. Kolejnego dnia miała wrócić wcześniej samolotem do Polski, jednak nie weszła na pokład. Miała zginąć po upadku z pierwszego lub drugiego piętra.

Zobacz także

W połowie maja ciało Polki zostało sprowadzone do Polski. Zakład Medycyny Sądowej w Warszawie poddał je tomografii komputerowej. Następnie przetransportowano je do Wrocławia, gdzie odbyła się sekcja zwłok. W trakcie obdukcji pobrano próbki do badań histopatologicznych, biologicznych i toksykologicznych.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławski/MP