Zamknij

Policjanci pobili emerytkę na zapleczu sklepu [WIDEO]

Redakcja
27.07.2017 13:48
Pobicie
fot. You Tube (screen)

Afera we wrocławskiej policji. Dwoje funkcjonariuszy pobiło starszą kobietę podczas interwencji na zapleczu jednego z supermarketów. Kobieta znalazła się tam, bo miała zostać przyłapana na kradzieży jedzenia. Sprawę wyjaśnia już Komenda Wojewódzka.

Nagranie z monitoringu sklepu ujawnił "Super Express":

Pobita i skuta w kajdanki

Na filmie widać spokojnie siedzącą starszą panią, która czeka na zapleczu sklepu, pilnowana przez ochroniarza. Po jakimś czasie zjawia się dwoje funkcjonariuszy. Policjantka zakłada rękawiczki i nagle zaczyna bez powodu bić staruszkę. Pomaga jej w tym kolega, którzy przytrzymuje próbującą się wyswobodzić kobietę.

Następnie policjantka bierze torebkę emerytki i wysypuje na podłogę jej zawartość, w tym jednego ogórka - być może kobieta próbowała ukraść jedzenie. Gdy próbuje wstać, zostaje zdecydowanym ruchem powstrzymana przez policjanta, a następnie przez wspomnianą dwójkę unieszkodliwiona i skuta w kajdanki.

Nagranie pokazuje również, że starsza kobieta nie zachowywała się agresywnie, natomiast policjant był wyraźnie rozbawiony całą sytuacją.

Policja interweniuje

Okazało się, że nagranie pochodzi sprzed dwóch lat. Jednak dopiero teraz policjant i policjantka widoczni na nagraniu zostali zawieszeni, a wobec nich toczy się postępowanie dyscyplinarne.

- Istnieje podejrzenie, że doszło tutaj do złamania prawa. Powiadomiliśmy już prokuraturę oraz policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych - mówi Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej komendy. - Krótko mówiąc, dla takich zachowań nie ma miejsca w policji - podkreśla. 

Dodaje, że wcześniej nie dotarły do policji żadne skargi na tę interwencje. Policjantom grozi wydalenie ze służby i zarzuty prokuratorskie. Prokuratura już zresztą wszczęła śledztwo w tej sprawie.

RadioZET.pl/Super Express/GW/MP