Wywołał fałszywy alarm bombowy, trafił do aresztu

Redakcja
28.03.2017 09:05
Policja
fot. Flickr

Do 8 lat pozbawienia wolności grozić może autorowi telefonu o podłożeniu ładunku wybuchowego w sądzie. Do akcji zaangażowano wiele służb, ewakuowano pracowników i petentów. Sprawcą okazał się 43-letni włocławianin.

Do zdarzenia doszło 16 grudnia ubiegłego roku. Włocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników Sądu Rejonowego, że na telefon centrali zadzwonił anonimowy mężczyzna z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Mundurowi natychmiast podjęli działania. Na miejsce dotarło kilkunastu policjantów, w tym przewodnik z psem służbowym do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Zapadła decyzja o ewakuacji pracowników i petentów. We wszystkich budynkach sądu dokonano sprawdzeń.

Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Nie spowodowało to jednak, że policjanci odłożyli sprawę na półkę. Wiele tygodni intensywnych ustaleń, zbierania materiałów dowodowych pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy. W poniedziałek został ujęty. Okazał się nim 43-letni włocławianin.

Został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszał zarzuty dot. zawiadomienia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu i stworzenia sytuacji mającej wywołać przekonanie o jego zaistnieniu. Za tego typu przestępstwo grozić może do 8 lat więzienia. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

RadioZET.pl/KG/MP