Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pożar na wrocławskich Juwenaliach. 7 osób rannych [GALERIA]

11.05.2017 18:20
xxx wiadomosci

Siedem osób zostało rannych w wyniku pożaru pojazdu z platformą, na której ulicami Wrocławia przemieszczali się uczestnicy juwenaliowej parady studentów. Poszkodowani mają oparzenia pierwszego stopnia.

Wrocław fot. East News

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Mariusz Piasecki, platforma, która się zapaliła, znajdowała się na czele studenckiego pochodu. - Do pożaru doszło w okolicach Mostu Zwierzynieckiego. Na razie nie wiemy, co było przyczyną pojawienia się ognia - mówił.

Przyczyny zajścia ustalają teraz policjanci, którzy zamierzają powołać też biegłego z zakresu pożarnictwa. Wózek był zasilany małym silnikiem, a przymocowane do konstrukcji były butle ze sprężonym powietrzem. Policjanci sprawdzają też, czy organizatorzy pochodu zadbali, by przestrzegano tam wszystkich zasad bezpieczeństwa.

W wyniku pożaru rannych zostało siedem osób. Według straży mają oni poparzenia pierwszego stopnia. Na początku strażacy informowali o zgłoszeniu pożaru wózka z piwem.

Juwenaliowy pochód studentów przeszedł w czwartek ulicami Wrocławia spod kampusu Politechniki Wrocławskiej na Pola Marsowe. Brało w nim udział kilkaset osób.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń