Zamknij

Rodzice Małgosi zabitej w Miłoszycach: Komenda powinien wrócić do więzienia

15.09.2020 17:41
Tomasz Komenda, zbrodnia w Miłoszycach
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rodzice zamordowanej w Miłoszycach Małgosi nie wierzą w niewinność Tomasza Komendy. Mężczyzna, który odsiedział w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił, apeluje do pary o zaprzestanie hejtu, który wymierzają w oczyszczonego z zarzutów. Jak podaje „Gazeta Wrocławska” w sądzie kończy się proces wobec dwóch oskarżonych o zabójstwo nastolatki. Rodzice ofiary przed sądem mówili o winie Komendy...

Tomasz Komenda powoli układa sobie nowe życie. Na kanwie jego dramatycznej historii powstał film "25 lat niewinności", który opowiada o jego oskarżeniu, skazaniu, koszmarze więzienia z łątką pedofila-mordercy, a na końcu – uniewinnieniu. Mężczyzna walczy o gigantyczne odszkodowanie.

Tymczasem sądy wciąż wracają do tzw. zbrodni w Miłoszycach. Oskarżenia we wznowionej sprawie mają Norbert Basiura i Ireneusz M. Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, właśnie kończy się proces w ich sprawie. Adwokaci mężczyzn przekonywali dziś w sądzie, że prokuratura nie przedstawiała żadnych bezspornych dowodów winy obu mężczyzn. Śledczy domagają się 25 lat więzienia dla pierwszego z mężczyzn, dla drugiego - dożywocia. W ich ocenie, to faktyczni mordercy nastolatki.

Wrocław: Rodzice Małgosi dalej oczerniają Tomasza Komendę

Mama zamordowanej dziewczynki mówiła dziś – jak podaje wrocławski dziennik - że w Miłoszycach „to na pewno były zęby Komendy”. Z dzisiejszego aktu oskarżenia wynika, że feralny ślad prowadzi jednak do Ireneusza M.

Zobacz także

Rodzice Małgosi próbowali od miesięcy zablokować produkcję filmu o Tomaszu Komendzie. Rozgrzebywaniem koszmaru po raz kolejny zmartwiony jest ojciec ofiary. - Film o tobie bez dziewczyny zgwałconej przez ciebie jest nic nie wart, prosiliśmy dajcie temu dziecku spokojnie leżeć w grobie – mówił ojciec ofiary. – Od Małgosi wszyscy won – relacjonuje „Gazeta Wrocławska”.

Sam Komenda już kilka dni temu zwrócił się do rodziców Małgosi o zaprzestanie z hejtem i oskarżaniem jego osoby. Zagroził też pozwem sądowym.

Zdaję sobie z tego sprawę, chciałbym się zwrócić do ojca ofiary, że jeszcze raz będzie mnie oczerniał, że to ja jestem prawdziwym sprawcą, pierwszym sprawcą, który skrzywdził ich córkę, to po prostu spotkamy się na drodze sądowej. Ostrzegam, ostrzegam po raz ostatni. Jeszcze raz zobaczę jakieś wpisy… Bardzo panu współczuję, ale to nie ja skrzywdziłem pana córkę

mówił w „Dzień Dobry TVN” Tomasz Komenda

Zachęcał do pójścia na film „25 lat niewinności”, który – w jego opinii – odzwierciedla traumatyczne przeżycia niesłusznie skazanego.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska