Zamknij

Pobicie 82-latki na zapleczu sklepu. Ruszył proces byłych policjantów

Redakcja
21.03.2018 12:10
Wrocław
fot. You Tube screen

Przed sądem we Wrocławiu ruszył proces byłych już policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień w trakcie interwencji na zapleczu sklepu. Według prokuratury funkcjonariuszka uderzyła 82-latkę i razem z kolegą na służbie niesłusznie skuli ją kajdankami, przyciskając do ściany.

Zdarzenie miało miejsce w 2015 roku, ale film z monitoringu wyciekł do internetu i do mediów w zeszłym. Widać na nim, w jak brutalny sposób mundurowi potraktowali emerytkę, która ich zdaniem miała ukraść ze sklepu jedzenie.

Oskarżeni nie przyznali się do winy. Lidia S. mówiła przed sądem, że na nagraniu z monitoringu wcale nie widać uderzenia, a to pokrzywdzona była agresywna, kopała ich i opluła. Starsza kobieta miała wielokrotnie wcześniej kraść w tym sklepie.

Była policjantka zeznała również, że napisała notatkę do dzielnicowego, żeby zainteresował się tą sprawą i przekazał opiece społecznej. Jednak według policji taka notatka nie istnieje. Przypomnijmy, że obojgu byłym policjantom grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/GW/MP