Zamknij

89-latek zginął potrącony na pasach. Na przejście wciągnął go chodzik?

13.08.2020 10:39
Wypadek na przejściu Wrocław
fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER

Służby wciąż analizują przyczyny tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych na wrocławskich Pilczycach. Po potrąceniu przez osobową skodę zmarł 89-letni pieszy. Lokalne media podają, że seniora wciągnął na przejście chodzik, który ułatwiał mu poruszanie się.

Wypadek w Pilczycach. Do tragedii doszło 5 sierpnia na przejściu dla pieszych na ulicy Pilczyckiej, niedaleko skrzyżowania z ul. Hutniczą.

Przejeżdżający na pasach 39-latek w skodzie potrącił 89-letniego pieszego. Senior poruszał się przy pomocy tzw. balkonika.

Wrocław: 89-latek zginął na przejściu. Wspierał się chodzikiem

Wskutek obrażeń i utraty sporej ilości krwi starszy mężczyzna zmarł. Kierujący skodą był trzeźwy, nie przekroczył dozwolonej prędkości.

Zobacz także

Do zdarzenia powracają lokalne media. Mundurowi nie wykluczają, że senior przyspieszył kroku, doganiając uciekający mu chodzik. Serwis Tuwroclaw.com przypomina, że w tym miejscu jest spadek w kierunku jezdni.

Policja: Zadziałała grawitacja – balkonik zjechał mężczyźnie na przejście

Mężczyzna wszedł na przejście dla pieszych z chodnika, który ma w tym miejscu lekki spadek. Grawitacja sprawiła, że balkonik zjechał z chodnika i pieszy przyspieszył kroku. Balkonik niejako wciągnął go na pasy

– powiedział serwisowi Tuwroclaw.com Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

Zobacz także

Sprawę wyjaśnia już biegły z zakresu wypadków drogowych. Mundurowi analizują też zachowanie kierowcy – nie wykluczają, że wina leży po stronie 39-latka. Sprawie zapewne przyjrzy się sąd, który oceni, kto ponosi winę przy tej tragedii.

RadioZET.pl/Tuwroclaw.com