Wrocław: Zarzut usiłowania zabójstwa po strzelaninie na osiedlu

Redakcja
24.03.2017 17:05
Bron palna
fot. Pixabay

Zarzut usiłowania zabójstwa postawiła w piątek Adamowi C. wrocławska prokuratura. Podejrzany miał postrzelić w brzuch innego mężczyznę we wtorek na jednym z wrocławskich osiedli. Grozi mu za ten czyn kara nie mniejsza niż 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Poszkodowany z raną postrzałową brzucha sam zgłosił się do szpitala, gdzie przeszedł operację. Rzecznik szpitala Monika Kowalska poinformowała, że stan poszkodowanego jest stabilny.

W piątek prokurator postawił 42-letniemu Adamowi C. zarzut usiłowania zabójstwa i skierował do sądu wniosek o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące.

- Jak ustalono, Adam C., grożąc pozbawieniem życia, oddał z broni palnej małokalibrowej nie mniej niż trzy strzały w kierunku pokrzywdzonego, powodując u Damiana G. obrażenia w postaci rany postrzałowej jamy brzusznej z uszkodzeniem pęcherza moczowego - poinformowała rzeczniczka prokuratury okręgowej Małgorzata Klaus.
Dodała, że z uzyskanej opinii biegłego wynika, iż obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

RadioZET.pl/PAP/MaAl