Zamknij

Zostawił dziecko w nagrzewającym się samochodzie. Grozi mu więzienie

12.06.2019 14:26
Zostawił dziecko w nagrzewającym się samochodzie. Grozi mu więzienie
fot. Kuba Wlodek/REPORTER

Nawet pięć lat więzienia grozi 35-letniemu mężczyźnie, który na czas upału zostawił w samochodzie 7-letniego syna. Na policję zadzwonili klienci supermarketu, w którym mężczyzna robił zakupy.

Upały dają o sobie znać szczególnie w samochodach. Te zatrzymane i zamknięte nagrzewają się do kilkudziesięciu stopni. Służby przestrzegają przed pozostawaniem w nagrzanych autach.

Komunikat zbagatelizował dziś 35-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna wybrał się na zakupy. Zdecydował, że zostawi w aucie swojego 7-letniego syna. Temperatura na zewnątrz przekraczała 30 stopni.

Drzwi i szyby w samochodzie były zamknięte. Na widok uwięzionego dziecka klienci próbowali otworzyć drzwi. Później zaalarmowali informację sklepu, skąd wzywano właściciela do szybkiego powrotu. Relację ze zdarzenia przekazała PAP rzeczniczka dolnośląskiej policji.

Zobacz także

- Świadkowie i pracownicy ochrony podjęli próbę nawiązania kontaktu z dzieckiem. Obudziło się dopiero po kilku próbach, po mocnym stukaniu w szybę auta - przekazała Kaleta. Dodała, że 7-latek zdołał otworzyć drzwi. "Dziecko było całe mokre od potu, widać też było, że nie jest do końca świadome, co dzieje się wokół niego" - dodała Monika Kaleta z dolnośląskiej policji.

Wezwani na miejsce ratownicy przyznali, że wystarczyło jeszcze kilka minut, a życie chłopca byłoby poważnie zagrożone.

Ojciec dziecka przyszedł na miejsce po kilkunastu minutach. Stwierdził, że syn zasnął w pojeździe, więc nie chciał go wybudzić. Świadkowie zeznali, że przebywał w sklepie nawet pół godziny. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Teraz sąd zadecyduje o dalszych losach 35-latka. Jeżeli okaże się, że nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził dziecko na utratę życia lub zdrowia, grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności

Monika Kaleta, z dolnośląskiej policji

Służby przypominają, że przy temperaturze ponad 30 stopni, w zaparkowanym od dwudziestu minut aucie odczuwalna temperatura może wynosić 50 st., a po kolejnych dwudziestu już 60 st.

RadioZET.pl/PAP