Zamknij

Mały autobus wpadł do wyrwy we Wrocławiu. Powodem zawalenie się nabrzeża Odry

Redakcja
04.05.2017 11:25
Mały autobus wpadł do wyrwy we Wrocławiu. Powodem zawalenie się nabrzeża Odry
fot. Mieczysław Michalski/Agencja Gazeta

Niebezpiecznie we Wrocławiu. Nad ranem w pobliżu ul. Michalczyka osunęło się nabrzeże Odry. Do wyrwy powstałej w nawierzchni wpadł mały autobus. 

Powodem osunięcia się nabrzeża miał być wysoki poziom wody w Odrze. Do wyrwy powstałej w nawierzchni wpadł autokar przerobiony na pojazd gastronomiczny. Z kolei inny samochód nad wyrwą zawisł, cudem do niej nie wpadając.

Nabrzeże osunęło się na odcinku prawie kilkudziesięciu metrów. - Do brzegu były przycumowane barki. Oderwały się i odpłynęły. Na szczęście udało się je zatrzymać. Są teraz przycumowane kawałek dalej - opowiada portalowi GazetaWroclawska.pl stróż patrolujący ten teren.

Na szczęście nikt nie został ranny.

Osoby pracującej w budynkach wzdłuż nabrzeża zostały ewakuowane. To około 30 ludzi. Na miejscu pracują strażacy. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Michalczyka.

W wyniku intensywnych opadów od kilku dni utrzymuje się wysoki stan Odry we Wrocławiu. W środę poziom rzeki w Trestnie osiągnął 430 centymetrów, 20 centymetrów poniżej stanu alarmowego. Na szczęście obecnie poziom rzeki już opada. 

RadioZET.pl/KM