Zamknij

Rzucił się z nożem na pielęgniarkę. Nastolatek usłyszał zarzuty

Redakcja
24.05.2019 16:42
Wrocław. 17-latek zaatakował nożem pielęgniarkę. Są zarzuty
fot. Karol Makurat/REPORTER

17-letni Krystian B., który we Wrocławiu zaatakował nożem pielęgniarkę, usłyszał w piątek zarzut usiłowania zabójstwa. Prokuratura złożyła też wniosek o trzymiesięczny areszt.

Do ataku nożem doszło w środę wieczorem. Krystian B., który przebywał w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jako pacjent kliniki pediatrii i chorób infekcyjnych przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu, miał zadać pielęgniarce trzy ciosy w plecy, zaraz po tym jak skończyła podawać mu leki. 

Zobacz także

Pielęgniarka weszła do sali, (…) następnie podała mężczyźnie leki, a gdy odwróciła się, żeby wyjść, została zaatakowana przez niego nożem. Napastnik porzucił nóż na miejscu zdarzenia i zbiegł ze szpitala. (...)  Krystian B. został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu

przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk

Pielęgniarka została poważnie raniona w plecy. Jak wytłumaczyła w piątek Pilarczyk, kobieta "doznała obrażeń ciała w postaci trzech ran kłutych okolicy międzyłopatkowej z kanałami drążącymi do obu jam otrzewnowych z prawdopodobieństwem uszkodzenia miąższu płuc, krwawieniem do jam opłucnowych, skutkujące powstaniem m.in. obustronnej odmy opłucnowej, złamania żebra czwartego przykręgosłupowo po stronie lewej. Obrażenia te stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu". Pielęgniarka przeszła poważną operację.

Atak nożem na pielęgniarkę we Wrocławiu

17-letni Krystian B. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokuratura nie zdradza jednak, jak tłumaczył napaść. Uniwersytecki Szpital Kliniczny podał, ze Krystian B. miał problemy z narkotykami, ale nie był to bezpośredni powód jego leczenia. 

Zobacz także

Jeszcze w piątek 17-latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie go na trzy miesiące. 17-latek będzie odpowiadać przed sądem jak dorosły. Zgodnie z przepisami za usiłowanie zabójstwa sąd nie może skazać go na dożywocie tylko maksymalnie na 25 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP