Zamknij

Głodna 2,5-latka zapukała do mieszkania sąsiadów. W tym czasie jej matka leżała pijana

Redakcja
07.02.2019 18:50
Wrocław
fot. Klatka schodowa (zdjęcie ilustracyjne)/Wikimedia.Commons

2,5-letnia dziewczynka zapukała do mieszkania sąsiadów z prośbą o jedzenie i pomoc. Okazało się, że jej matka w tym czasie leżała pijana. Na miejscu interweniowała policja, a kobiecie grozi teraz do 5 lat więzienia. 

W środę, ok. godz. 20 do drzwi jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym na terenie wrocławskiego Ołbina zapukała 2,5-letnia dziewczynka. Dziecko było głodne, poprosiło więc lokatorów o żywność.

Ci, zaniepokojeni sytuacją, sprawdzili, co się stało i powiadomili policjantów. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, od matki dziewczynki, leżącej w swoim mieszkaniu, policjanci wyczuli silną woń alkoholu. 32-letnia kobieta miała też poważne problemy z utrzymaniem równowagi.

Zobacz także

Chcąc sprawdzić stan zdrowia dziecka, funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. W trakcie interwencji mundurowi próbowali dowiedzieć się, czy kobieta ma jakąś rodzinę lub bliskie osoby, które mogłyby czasowo zapewnić opiekę dziecku. Okazało się niestety, że we Wrocławiu takich osób 32-latka nie ma. Z uwagi na bezpieczeństwo dziewczynki po badaniu przez lekarza została ona przekazana pod opiekę specjalistów.

Zobacz także

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności tego zdarzenia. Jeżeli okaże się, że kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła córkę na utratę życia lub zdrowia, grozić jej może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/wroclaw.policja.gov.pl/MP