Zamknij

250-kilogramowa bomba w centrum Wrocławia. Będzie ewakuacja mieszkańców

Redakcja
08.03.2019 20:12
Niewybuch
fot. Pawel Polecki/REPORTER

250-kilogramową bombę z czasów II wojny światowej znaleźli w piątek robotnicy na placu budowy przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu. Nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Niewybuch zostanie w sobotę wywieziony przez saperów na poligon.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Teren, gdzie znaleziono niewybuch, został zabezpieczony przez policję. - Na miejscu byli już saperzy, którzy stwierdzili, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców okolicznych nieruchomości - przekazał Przemysław Gałecki, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

250-kilogramowa bomba z czasów II wojny światowej zostanie podjęta przez saperów i wywieziona na poligon w sobotę rano. Akcja ma się rozpocząć o godzinie 8, a zakończyć o 11.

Na czas akcji saperów mieszkańcy pobliskich nieruchomości - w promieniu 400 metrów od niewybuchu - są proszeni o opuszczenie swoich mieszkań i pozostanie poza obszarem wyznaczonym ulicami: od zachodu: Litomska, plac Strzegomski, Smolecka, od północy: Kruszwicka, od wschodu: Szczepińska, Nabycińska, od południa: Robotnicza - powiedział Gałecki.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przygotuje autobusy, które posłużą za ewentualne schronienie na czas ewakuacji. Pojazdy będą dostępne przy ulicy Poznańskiej i na pl. Solidarności.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/DG