Zamknij

49-letnia kobieta zmarła po upadku z balkonu. Mąż oskarżony o zabójstwo

20.08.2021 15:26
Wrocław. Mąż podejrzany o zabójstwo żony
fot. Shutterstock/DarSzach

49-letnia kobieta zginęła po upadku z balkonu we Wrocławiu. Prokuratura postawiła mężowi zarzut zabójstwa. Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

We Wrocławiu doszło do tragicznego zdarzenia. 49-letnia kobieta w nocy z poniedziałku na wtorek wypadła z balkonu mieszkania na drugim piętrze kamienicy. Niestety nie przeżyła upadku. Mąż kobiety jest podejrzany o  zabójstwo.

Wrocław. 49-letnia kobieta zmarła po upadku z balkonu

Wstępne ustalenia biegłych wskazują, że kobieta odniosła liczne obrażenia wielonarządowe i śmiertelne urazy głowy. Reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr dowiedziała się w prokuraturze, że śledczy zorganizowali już eksperyment procesowy, a po nim przedstawili mężowi kobiety zarzut zabójstwa. Sąd zgodził się również na trzy miesiące tymczasowego aresztu.

Lokalne media, powołując się na nieoficjalne informacje, przekazały, że zmarła kobieta i aresztowany mężczyzna to małżeństwo medyków. Miało między nimi dojść do awantury, gdy pili alkohol. Mąż rzekomo wypchnął wtedy kobietę z balkonu. Śledztwo wyjaśni, czy taki był faktyczny przebieg zdarzenia.

Podejrzany w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany, ale jego wyjaśnień na tym etapie śledztwa prokuratura nie zdradza.

RadioZET.pl/"Gazeta Wrocławska"/Radio Wrocław/oprac. AK