Zamknij

8-latek postrzelony w okolice serca. Policja zatrzymała 23-latka

17.07.2022 10:59

Wrocławscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o postrzelenie z broni pneumatycznej 8-latka na jednym z podwórek na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Chłopiec trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

policja
fot. Bartlomiej Magierowski/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Chłopiec został postrzelony w piątek we Wrocławiu po godz. 17. Bawił się na jednym z podwórek przy ulicy Prądzyńskiego. "Śrut został wyciągnięty z okolic serca wnuka" - pisała babcia dziecka w mediach społecznościowych i ostrzegała innych. 

8-latek postrzelony we Wrocławiu. Policja zatrzymała sprawcę

- Chłopiec po zdarzeniu został przewieziony do szpitala. W czasie zabiegu z jego ciała wydobyto śrut - przekazał Polskiej Agencji Prasowej Rafał Jarząb z biura prasowego wrocławskiej policji. Jak dodał, rana była powierzchowna, a życiu i zdrowiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.

Decyzją lekarzy 8-latek pozostał w szpitalu na dalszą obserwację.

W sobotę wieczorem funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. - To 23-latek, mieszkaniec Wrocławia. Został przewieziony i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – oświadczył Jarząb. 

Mężczyzna w niedzielę ma zostać przesłuchany przez prokuratora. O ewentualnej kwalifikacji prawnej czynu będzie już decydował sąd - dodał policjant.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agata Tomczyńska/tuwroclaw.com