Zamknij

Alarm bombowy w kilkudziesięciu szkołach i przedszkolach. Autor groził "bombą koncentryczną"

15.11.2021 12:24
Policja
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Alarm bombowy szkołach i przedszkolach we Wrocławiu. Do kilkudziesięciu placówek edukacyjnych w mieście przyszedł e-mail z groźbą zdetonowania "bomby koncentrycznej". Policja ustala, kto może stać za korespondencją. 

Alarm bombowy w szkołach i przedszkolach we Wrocławiu. O sprawie poinformowała wrocławska "Gazeta Wyborcza", która podała, że do kilkudziesięciu placówek edukacyjnych w stolicy Dolnego Śląska przyszedł e-mail z groźbą zdetonowania "bomby koncentrycznej".

Wrocław. Alarm bombowy w kilkudziesięciu szkołach i przedszkolach

Jego autor przedstawiał się jako "inżynier CERT Polska". Przypomnijmy, że to nazwa zespołu powołanego do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie. 

- Potwierdzam, że dyrektorzy kilkudziesięciu wrocławskich placówek edukacyjnych dostali wiadomość drogą mailową, że na terenie ich przedszkola albo szkoły podstawowej może się znajdować ładunek wybuchowy - powiedział w rozmowie z "Wyborczą" asp. sztab. Łukasz Dutkowiak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusz przyznał, że policja "w tej chwili sprawdza te miejsca" i że do godz. 11:20 tylko w jednej z placówek zarządzono ewakuację. - Tylko jedną nam zgłoszono. Pamiętajmy, że taką decyzję podejmują indywidualnie dyrektorzy - dodał Dutkowiak. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/wroclaw.wyborcza.pl

C