Zamknij

MSWiA o brutalnej napaści na dziennikarza. Policja zabezpiecza nagrania

26.07.2019 12:40
MSWiA o brutalnej napaści na dziennikarza. Policja zabezpiecza nagrania
fot. Przemysław Witkowski/Facebook

Atak na wykładowcę uniwersyteckiego we Wrocławiu był wyjątkowo barbarzyński. Policja szuka sprawcy pobicia — przekazała w piątek szefowa MSWiA Elżbieta Witek. Jak z kolei dowiedziała się reporterka Radia ZET, wrocławscy funkcjonariusze zabezpieczają nagrania z kamer monitoringu miejskiego z okolicy, w której doszło do napaści.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

„Atak, do którego doszło wczoraj we Wrocławiu był wyjątkowo barbarzyński.@DPolicja szuka sprawcy pobicia. Trwa zabezpieczenie monitoringu z miejsc wokół bulwarów” – poinformowała na Twitterze minister Elżbieta Witek.

Zobacz także

Wykładowca uniwersytecki, współpracownik portalu OKO.press został w czwartek pobity w okolicach Mostu Trzebnickiego we Wrocławiu. Policja prowadzi działania, by ustalić okoliczności zdarzenia i sprawcę pobicia.

Zobacz także

Poszkodowany Przemysław Witkowski napisał na jednym z portali społecznościowych: „tak się kończy, kiedy nie podobają Ci się faszystowskie napisy na bulwarach nad Odrą”.

Portal OKO.press podał, że Witkowski wyraził głośno oburzenie, widząc homofobiczne hasła na murze. „Gdy zsiadł z roweru, by naprawić koło, został zaatakowany przez młodego mężczyznę, jak podejrzewa, z ruchu tzw. szturmowców. Ma złamany nos” – poinformowano.

Zobacz także

– Trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia. Policjanci prowadzą też działania mające na celu zatrzymanie sprawcy pobicia – przekazała w czwartek wrocławska policja.

Policja apeluje o pomoc w znalezieniu sprawcy

Wrocławska policja zaapelowała o pomoc w ujęciu sprawcy pobicia Przemysława Witkowskiego. Wczoraj mężczyzna został zaatakowany, bo zwrócił uwagę na homofobiczne napisy na murach. Było to około godziny 18.00 na bulwarach nad Odrą niedaleko Mostów Trzebnickich. Osoby, które były wtedy w okolicy, policja prosi o kontakt. Funkcjonariusze zabezpieczają nagrania z kamer monitoringu z pobliskich placów budowy i bloków. Pokrzywdzony ma już pomoc prawnika i doradcy prezydenta Wrocławia do spraw tolerancji, Bartłomieja Ciszyńskiego.

Według doradcy sprawca pobicia jest również autorem napisów, które miały być powodem ataku. Z jego ustaleń wynika, że wulgarne treści pojawiły się mniej więcej w tym samym czasie. Najpóźniej jutro zostaną zamalowane przez Wrocławskie Centrum Sprawiedliwości Naprawczej.

RadioZET.pl/RadioZET/Grażyna Wiatr/PAP