Zamknij

Funkcjonariusz SOP miał przy sobie kokainę. "Próbował zażyć porcję"

21.11.2019 17:53
SOP
fot. Jacek Dominski/Reporter

Zatrzymany we Wrocławiu funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek we Wrocławiu. O zatrzymaniu funkcjonariusza SOP napisała "Gazeta Wrocławska". Według informacji gazety, patrol policji zauważył mężczyznę w bramie kamienicy przy ul. Ruskiej, gdy ten próbował zażyć porcję narkotyku.

Policja o funkcjonariusza SOP, który posiadał kokainę

Jak przekazał rzecznik wrocławskiej komendy miejskiej asp. szt. Łukasz Dutkowiak, mężczyznę na terenie Starego Miasta zauważył nieumundurowany patrol. Zdaniem funkcjonariuszy, istniało uzasadnione podejrzenie, że może on posiadać narkotyki.

Zobacz także

- Policjanci podjęli interwencję. Okazało się, że mężczyzna posiada jedną porcję środków odurzających. Z uwagi na to, że po sprawdzeniu okazało się, że jest to funkcjonariusz (Służby Ochrony Państwa - PAP), całość materiału została przekazana do prokuratury, i to prokuratura zajmuje się tą sprawą - wyjaśnił Dutkowiak. 

Komentarz prokuratury oraz rzecznika SOP

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk poinformowała, że mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej w postaci kokainy. - Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, a następnie skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił złożenia wyjaśnień – przekazała prokurator.

Zobacz także

Dodała, że w chwili zdarzenia funkcjonariusz nie realizował czynności służbowych. Prok. Pilarczyk poinformowała, że postępowanie znajduje się w początkowej fazie i obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności sprawy. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

Rzecznik prasowy SOP ppłk Bogusław Piórkowski poinformował, że zatrzymany we Wrocławiu funkcjonariusz do zakończenia czynności, jakie są wobec niego prowadzone przez policję i prokuraturę, został decyzją komendanta SOP zawieszony w czynnościach służbowych. - Zostanie wobec niego wszczęte postępowanie dyscyplinarne - przekazał Piórkowski.

RadioZET.pl/PAP