Zamknij

Kilkulatka samotnie błąkała się po ulicach Wrocławia. Jej matka była pijana

22.10.2021 14:00
dziewczynka błąkała się po ulicach Wrocławia
fot. KMP we Wrocławiu

We Wrocławiu kilkulatka błąkała się samotnie po ulicach. Ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych dziecko przewieziono do szpitala, jego życiu nic nie zagraża. Jak przekazała policja w rozmowie z Wirtualną Polską, matka dziewczynki była pijana.

Dziewczynka, około 3-, 4-letnia, samotnie chodziła ulicami Wrocławia. Kobieta, która zauważyła dziecko na ulicy Odrzańskiej, natychmiast zawiadomiła policję.

Wrocław. Dziewczynka błąkała się po ulicach. Policja odnalazła jej matkę

Funkcjonariusze przybyli na miejsce wraz z zespołem ratownictwa medycznego i udzielili kilkulatce pomocy. Dziecko ubrane było nieodpowiednio do warunków pogodowych i nic nie mówiło.

"Dziewczynka decyzją ratowników została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pozostała na obserwacji. Jej życiu nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo, a funkcjonariusze prowadzą teraz intensywne działania, które mają na celu dotarcie do opiekunów prawnych dziecka" - informuje wrocławska policja.

Jak przekazał sierż. szt. Paweł Noga z wrocławskiej policji, poszukiwania matki dziecka trwały od rana. - Próbowaliśmy ustalić, pod czyją opieką się znajdowało. Okazało się, że dziewczynka mieszka w jednym z mieszkań w okolicy, gdzie została znaleziona. Jej matka znajdowała się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ok. 1,5 promila tej substancji w organizmie - poinformował w rozmowie z wp.pl. 

Zawiadomiono sąd rodzinny i prokuraturę. Jeśli śledczy uznają, że kobieta naraziła dziecko na utratę zdrowia lub życia, może usłyszeć zarzuty z art. 160 Kodeksu karnego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KMP we Wrocławiu/Wp.pl