Szokujące odkrycie drogówki. Kierowca po narkotykach i bez prawa jazdy. W aucie noże, pistolet i łupy z kradzieży

Redakcja
23.11.2018 16:44
Szokujące odkrycie drogówki. Kierowca po narkotykach i bez prawa jazdy. W aucie noże, pistolet i łupy z kradzieży
fot. PolicjaWroclaw

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli 52-letniego kierowcę jadącego bez pasów. Chcieli go tylko pouczyć o konieczności korzystania z pasów oraz ich funkcji ratującej życie. Kontrola przyniosła jednak szokujące odkrycie. Kierowca nie miał żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdów, był pod pływem narkotyków, a w aucie przewoził broń, łupy z kradzieży i ponad 1600 porcji narkotyków.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zatrzymany mężczyzna, podczas kontroli nie posiadał żadnych dokumentów. Policjanci sprawdzili jego tożsamość w systemach informatycznych i jak się okazało, nie miał on jakichkolwiek uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas przeprowadzania kolejnych czynności, policjanci zauważyli nienaturalne zachowanie kierowcy. Był on coraz bardziej zdenerwowany, zalewał go pot i nie potrafił logicznie formułować swoich wypowiedzi.

Zobacz także

Policjanci mieli obawę, że mężczyzna mógł być pod wpływem działania środków odurzających. W trakcie rozmowy 52-latek przyznał, że kilka godzin wcześniej zażywał amfetaminę i marihuanę.

W jego pojeździe funkcjonariusze znaleźli ponad 1600 porcji narkotyków. Były tam ukryte także leki, perfumy, wagi elektroniczne, sprzęt budowlany, telefony komórkowe, odzież z metkami, gotówka oraz pistolet gazowy. Część z zabezpieczonych przedmiotów pochodziła z przestępstw lub służyła do ich popełnienia.

Na posiadanie broni gazowej 52-latek nie posiadał też wymaganego pozwolenia. Okazało się również, że mężczyzna był już wcześniej karany za różne przestępstwa.
Policjanci zabezpieczyli samochód oraz wszystkie znalezione przedmioty, a zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu.

Zobacz także

Usłyszał już zarzuty m.in. za obrót i posiadanie środków odurzających oraz za posiadanie broni gazowej bez zezwolenia.

Sąd wydał też wobec niego postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PolicjaPoznan/BM