Zamknij

Kurier kradł przesyłki. Wartościowe przedmioty zastawiał w lombardzie

Redakcja
24.08.2018 14:20
Kurier kradł przesyłki. Wartościowe przedmioty zastawiał w lombardzie
fot. shutterstock

Wrocławska policja zatrzymała kuriera podejrzanego o kradzież przesyłek. W jego domu znaleziono mnóstwo wartościowych przedmiotów, które wcześniej, w tajemniczych okolicznościach znikały z paczek. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Przedstawiciele firmy kurierskiej, zaniepokojeni powtarzającymi się skargami od klientów, postanowili powiadomić  policję. Od pewnego czasu wielu klientów otrzymywało przesyłki pozbawione zawartości. Często chodziło o wartościowe przedmioty, jak telefony, czy aparaty fotograficzne.

Zobacz także

Policja ustaliła, że wszystkie zaginione przesyłki sortowane były przez jedną osobę. Śledczy zdecydowali się przeszukać mieszkanie podejrzanego i jak się okazało trafili w dziesiątkę. W jego domu znaleźli telefony, zegarki, aparaty fotograficzne oraz inne wartościowe przedmioty. W jednym z wrocławskich lombardów znaleziony został także pierścionek, który został przez mężczyznę zastawiony.

Jak się okazało mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciw mieniu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, jednak dla sądu ważnym argumentem może być fakt, że kradzieże dokonywane były w warunkach recydywy.

RadioZet.pl/polsatnews.pl/bm