Zamknij

Ludzkie szczątki w kartonie na cmentarzu. Do tego kartka z prośbą o pochówek

03.05.2019 20:00

Ludzkie szczątki w kartonowym pudle między grobami znaleźli pracownicy jednego z wrocławskich cmentarzy. Do niewielkiego rozmiarem pudełka dołączona była prośba o pochówek. 

Wrocław
fot. Damian Klamka/East News

Tego makabrycznego odkrycia, o którym pisze "Gazeta Wrocławska", dokonali pracownicy cmentarza św. Jacka przy ulicy Chałupniczej na wrocławskich Swojczycach. Kartonowe pudełko niewielkich rozmiarów ustawione było między dwoma nagrobkami. W środku znaleziono także kartkę z prośbą o pochówek osoby, do której należały szczątki.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Sprawą zainteresowała się już policja oraz specjaliści. Fragmenty kości, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej, trafiły już do wrocławskiego Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie zostaną poddane ekspertyzie biegłych.

Zobacz także

Nie wiadomo, jak szczątki trafiły na teren nekropolii. "GWroc" podaje jedną z hipotez, wedle której znaleziono je na okolicznej budowie. Tamtejsi budowlańcy, chcąc uniknąć zastoju w pracy oraz procedur śledczych, mogli podrzucić pakunek na cmentarz. Odpowiedzi na wiele nurtujących w tym temacie pytań ma udzielić prokuratorskie śledztwo. 

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska