Zamknij

Mężczyzna wspiął się na słup energetyczny, grozi samobójstwem. Akcja policji we Wrocławiu [WIDEO]

Joanna Zaremba
14.03.2019 10:04
Mężczyzna wspiął się na słup energetyczny, grozi samobójstwem. Akcja policji we Wrocławiu [WIDEO]
fot. TuWrocław/Youtube

O sprawie napisał portal tuwroclaw.com. Na szczyt wysokiego słupa energetycznego we Wrocławiu wspiął się mężczyzna, który grozi samobójstwem. Na miejscu trwa akcja policji, straży pożarnej, obecny jest też negocjator. Kilkanaście tysięcy Wrocławian pozostaje bez prądu. Są także utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W związku z akcją policji prowadzoną w czwartek od rana na ulicy Krakowskiej Tauron musiał wyłączyć aż 180 stacji średniego napięcia. 15 tysięcy Wrocławian nie ma prądu. Występują również duże utrudnienia w kursowaniu tramwajów w okolicach centrum i dworca głównego. Jak podaje portal tuwroclaw.pl, zmieniono trasy dziesięciu linii tramwajowych.

Mężczyzna skoczył ze słupa energetycznego - jest reanimowany

Awaria prądu w sieci trakcyjnej pojawiła się około godziny 7.30 rano. Nie doszło do niej jednak z winy przewoźnika.

Mężczyzna na szczycie słupa energetycznego

Na szczyt wysokiego słupa energetycznego na ulicy Krakowskiej wspiął się mężczyzna, który grozi samobójstwem. W tej chwili na miejscu trwa akcja policji, obecna jest również straż pożarna oraz pracownicy spółki Tauron. Decyzja o odcięciu energii elektrycznej została podjęta ze względu na bezpieczeństwo mężczyzny.

Zobacz także

Jak podkreślał w rozmowie z tuwroclaw.com Dariusz Rajski z wrocławskiej komendy policyjnej, w akcję zaangażowany jest także negocjator, który próbuje rozmawiać z mężczyzną i nakłonić go do zejścia ze słupa. Najprawdopodobniej służby będą musiały użyć wysięgnika, aby uratować mężczyznę. Wokół słupa rozłożono specjalne poduszki ratownicze. Ulica w tym miejscu jest zablokowana, policja kieruje ruchem drogowym. Funkcjonariusze ostrzegają, że utrudnienia mogą utrzymywać się przez długi czas.

"Ratowanie życia jest priorytetem"

– Wiemy, że wiele osób chce dojechać na czas do pracy czy szkoły, ale ratowanie życia jest priorytetem – zaznaczył w rozmowie z portalem tuwroclaw.com.

Poniższy film opublikowała w serwisie youtube telewizja TuWrocław.com.:

W związku z akcją dla tramwajów zamknięta została ulica Borowska. Nie kursują tam linie 8, 9, 15, 31 i 32. W zamian uruchomiono autobusy zastępcze, który dowożą ludzi z Dworca Głównego w kierunku Gaj/Tarnogaj i z powrotem. Dostawę prądu wstrzymano przy Dworcu Głównym, na ulicy Piłsudskiego. Z kolei tramwaje linii: 0L, 0P, 2, 5, 8, 9, 11, 15 skierowano na objazd Podwalem i Teatralną.

RadioZET/tuwroclaw.pl/JZ