Zamknij

Świńska grypa zbiera żniwo. Nie żyje pacjentka z Wrocławia

Redakcja
06.02.2019 12:35
Świńska grypa zbiera żniwo. Nie żyje pacjentka z Wrocławia
fot. shutterstock

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ul. Borowskiej we Wrocławiu zmarła pacjentka zakażona wirusem AH1N1. W szpitalu leży obecnie 20 osób chorych na świńską grypę. Od końca stycznia obowiązuje tam zakaz odwiedzin.

We wtorek przed południem zmarła 60-letnia pacjentka USK, u której zdiagnozowano wystąpienie wirusa AH1N1. Kobieta została przyjęta na oddział ratunkowy kilka dni wcześniej. Była wówczas w ciężkim stanie. Informację potwierdziła „Gazecie Wrocławskiej” rzecznik prasowa placówki Monika Kowalska.

W szpitalu już pod koniec stycznia zdecydowano o zakazie odwiedzin. Decyzję podjęto właśnie w związku ze wzmożeniem zachorowań na grypę. Dodatkowo wstrzymano wówczas przyjęcia na oddziały kardiologii, nefrologii i medycyny transplantacyjnej.

Świńska grypa atakuje w Polsce

Eksperci zaznaczają, że wirus typu AH1N1 występuje już na terenie całego Wrocławia. Z kolei w Bielsku-Białej stwierdzono 15 przypadków wirusa. Pojawił się też w Małopolsce. Od początku roku wykryto go tam już u 31 chorych. Część z nich wciąż przebywa w szpitalach w Krakowie i Tarnowie. 

Zobacz także

Lekarze przypominają, że najskuteczniejszą metodą zapobiegania grypie jest szczepienie. Należy też pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/krakow.naszemiasto.pl/MK