Zamknij

Saperzy usuwają 250-kilogramowy niewybuch we Wrocławiu. Trwa ewakuacja

Redakcja
09.03.2019 09:07
Saperzy usuwają 250-kilogramowy niewybuch we Wrocławiu. Trwa ewakuacja
fot. W.Strozyk/Reporter

Saperzy rozpoczęli w sobotę rano akcję usuwania niewybuchu z czasów II wojny światowej, który znaleźli w piątek robotnicy na placu budowy przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu. Mieszkańcy budynków w promieniu 400 metrów od znaleziska na czas pracy saperów muszą opuścić swoje domy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak powiedział w sobotę PAP rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak, trwa ewakuacja mieszkańców z budynków mieszkalnych i lokali usługowych, a podjęcie niewybuchu wstępnie zaplanowano na godzinę 9.

Zobacz także

„Po zakończeniu ewakuacji będziemy mogli ocenić, ile osób musiało opuścić na czas akcji saperskiej swoje mieszkania” - dodał Dutkowiak.

Ewakuacją objęci są mieszkańcy pobliskich nieruchomości - w promieniu 400 metrów od niewybuchu. To obszar ograniczony ulicami od zachodu: Litomską, placem Strzegomskim, Smolecką, od północy: Kruszwicką, od wschodu: Szczepińską, Nabycińską, a od południa: Robotniczą.

Zobacz także

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przygotowało autobusy, które posłużą za ewentualne schronienie na czas ewakuacji. Pojazdy są dostępne przy ulicy Poznańskiej i na pl. Solidarności.

RadioZET.pl/PAP/BM