Zamknij

Horror na SOR-ze. Ranna pacjentka brutalnie zaatakowana przez ratownika

03.09.2019 14:03
Horror na SOR-ze. Ranna pacjentka brutalnie zaatakowana przez ratownika
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wstrząsające sceny miały miejsce na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym we Wrocławiu. Według doniesień „Super Expressu” ranna pacjentka – oczekując na udzielenie pomocy – została dotkliwie pobita przez ratownika medycznego.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do bulwersującego zdarzenia doszło w szpitalu im. Marciniaka.

Ratownik medyczny zaczął kopać pacjentkę na SOR-ze

Jak podaje „Super Express”, pacjentka miała zostać przywieziona na oddział wrocławskiej placówki z poważną raną głowy. Kobieta czekała na wykonanie badań. W trakcie oczekiwania po prostu podeszła do jednego z ratowników medycznych – Tomasza Ł.

Zobacz także

Według informacji gazety mężczyzna brutalnie skopał pacjentkę. Jak podkreślają autorzy tekstu, całe zajście miało odbywać się w polu widzenia policjantów, którzy w tym czasie przebywali na tym samym korytarzu. „Nie zareagowali w żaden sposób” – czytamy  w SE.

Zobacz także

Zaatakowana zaznacza w rozmowie z dziennikarzami, że przyjechała na SOR jako osoba potrzebująca pomocy. Miała rozbitą głowę, a spotkała się z ogromną przemocą ze strony jednego z pracowników.

Prokuratura nie dowiedziała się od razu?

Według doniesień SE przełożeni mężczyzny mieli dowiedzieć się o zachowaniu Tomasza Ł. praktycznie zaraz po incydencie. Placówka miała podjąć postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, a jak wynika z publikacji, miało się ono zakończyć jedynie udzieleniem mu nagany.

Zobacz także

O sprawie poinformowano również prokuraturę, która wszczęła postępowanie. Ale – jak zaznacza SE- zrobiono to dopiero po tym, jak dziennikarze wystosowali do szpitala pytania dotyczące przestępstwa.

Zobacz także

Finalnie Tomasz Ł. został zwolniony z pracy. Za popełnienie opisanego wyżej czynu ratownikowi może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

RadioZET.pl/Super Express